Základna u Sv. Jiří

Základna s klubovnou se nachází u kostela sv. Jiří na Doubravce a pojme 20 lidí. V roce 2015 byla kompletně zrekonstruována.

Dům i s přilehlou stodolou je perfektní základnou pro mnoho akcí skautského rázu a jiných akcí nenáročných na pohodlí nebo sociální zázemí – na zajímavosti mu přidává i sousedství zdejšího hřbitova a příroda všude kolem, a to přestože je objekt v blízkém dosahu vlaku, autobusu i nákupního centra (10min odtud). Hned u objektu se rozkládají rozlehlé louky a teče řeka Berounka. Vycházky lze směřovat na blízký kopec Chlum nebo i dále podél řeky do prostoru přírodního parku Berounka, případně ještě dále do obce Chrást a k Dolanskému mostu. Blízká je také oblast Boleveckých rybníků na druhé straně řeky. Protože rádi zapůjčíme i pár kánoí, lze se odtud vydat v létě také na menší vodáckou túru – vše potřebné je zde k dispozici. Bohužel, kvůli odlehlosti od městské zástavby, v objektu není k dispozici pitná voda.