Plzeňští skauti zvou na hravé vítání jara

Zveřejněno: čtvrtek 30. březen 2017 7:30

V sobotu 1. dubna skauti přivítají plzeňské děti a rodiče na dvou stanovištích plných her a zábavy – konají se APRÍLOVÉ HRÁTKY. Program začíná v Bolevci u Seneckého rybníka v 10 hodin a potrvá zde do 16. hodiny. Aktivity v doubraveckém parku „V Homolkách“ bude možné navštívit mezi 14. a 17. hodinou. Obě akce nabídnou řadu her, zábavy, kreativních i nevšedních aktivit – chůzi po laně, lanové lávky či šlapací káry. Vstupné se neplatí.

 „Aprílové hrátky pořádáme každým rokem, abychom společně s plzeňskými rodinami oslavili příchod jara. Dny se prodlužují, teploty rostou, a tak nastává čas, kdy můžeme s radostí trávit volný čas v přírodě a na čerstvém vzduchu," zve Plzeňany vedoucí doubraveckých skautů Martin Marčan a dodává, že akce se koná již po osmé. Letošní novinkou je uskutečnění akce na dvou místech – k doubraveckým skautům se připojilo i skautské středisko Limba. Vstupné se ani v letošním roce neplatí, a dokonce děti získají po absolvování všech disciplín drobnou odměnu.

 „Aprílové hrátky jsou určeny především předškolákům a dětem na prvním stupni ZŠ, ale některé aktivity s jistotou zaujmou i starší – například slackline, lanové lávky nebo jednokolka. Dále se mohou návštěvníci těšit na výtvarná stanoviště a spoustu dalších různorodých hříček," upřesňuje Marčan. K Seneckému rybníku zve vedoucí skautského střediska Limba Jan Sedlák: „U skautských kluboven u Seneckého rybníka budou děti překonávat oblíbený tarantuling – velkou pavoučí síť – nebo si vyzkouší svoji výdrž v soutěži Plzeňský skautský visatec." Obě akce zajímavou formou ukazují, s jakými hrami je možné se ve skautských oddílech setkat. V loňském roce se Aprílových hrátek zúčastnilo na 130 dětí a 60 dospělých.

Junák – český skaut, z. s. v současné době sdružuje bezmála 58 000 dětí a dospělých, za posledních 11 let počet členů narostl o zhruba 43 %. V Plzni a okolí dosahuje počet skautů a skautek k 1700. Plzeňští skauti se často zapojují do organizace kulturních, sportovních a charitativních projektů. Kromě účasti na Slavnostech svobody roznáší Betlémské světlo, připravují příměstské tábory nebo organizují aktivity pod společných názvem „Skauti dětem". V dubnu také uspořádají pro veřejnost Perplex – inspirační večer ve formátu PechaKucha. 

 

Fotografie:

apr1 apr2 apr3

Kontakty:

Doubravka:
Junák – český skaut, středisko 5. květen Plzeň, z. s.

Martin Marčan, vedoucí střediska
Tel.: 773 528 601

Kristýna Hoblová, mluvčí střediska
Tel.: 605 857 325
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Senecký rybník:
Junák – český skaut, středisko Limba Plzeň, z. s.
Jan Sedlák, vedoucí střediska
Tel.: 731 956 979
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Junák – český skaut, okres Plzeň-město, z. s.
Jitka Baslová, mluvčí plzeňských skautů
Tel: 737 356 372
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Plzen 2015 ÚMO 3 Český rozhlas Liman sport Moudrá sova Železářství Votrubec MŠMT