Skauti Plzeň

Skauting v Plzni žije! Je zde přes 2000 kluků a holek, teenagerů i dospělých dobrovolníků. Junák – český skaut nabízí dětem pestrý program a příležitost být členem týmu, prožívat s kamarády život naplno, všestranně se rozvíjet a hledat svůj životní směr.

Chceš se k nám přidat, ale nevíš jak?

Vyrůstat ve skautském oddíle znamená chopit se šance žít naplno. Být aktivní a najít vlastní místo ve světě. Skauting je příležitost rozvíjet nejen sebe, ale i své okolí. Skauting všestranně působí na rozvoj osobnosti dětí a mladých lidí – prostřednictvím her, zážitků, aktivit a dalších činností.

Skauting je určen pro všechny děti a mladé lidi, kteří chtějí pracovat na svém osobním rozvoji. Oddílová činnost se zaměřuje na hodnotovou výchovu dětí a současně vychází vstříc jejich specifickým zájmům. Programová náplň zahrnuje nepřeberné množství aktivit v oblastech jako je sport, přírodověda, věda a technika, kultura a další. Při tom všem pozná skaut další podobně smýšlející lidi, se kterými uzavře přátelství, mnohdy na celý život.

Copa se u nás děje?

1 týden dříve

Skauting v Plzni
Na dotazník o směřování plzeňského skautingu se sešlo přes 120 odpovědí. Wow 😍Děkujeme za každou jednu z nich. Teď už je čas přemýšlet nad tutim ⬇️⚜️ Setkání nad strategií ORJ PM 2030 💛❤️💚🤍 ... zobraz víczobraz míň

3 týdny dříve

Skauting v Plzni
Pomoz nám najít ten správný směr pro plzeňský skauting. Vyplň dotazník, a buď tak u vytváření strategie ORJ PM 2030. Tím ale nekončíme, protože nás následně čeká Setkání nad strategií ORJ PM 2030. Díky za tvůj čas a zapojení! ... zobraz víczobraz míň

4 týdny dříve

Skauting v Plzni
Na svátek 2️⃣4️⃣.4️⃣. našeho patrona, sv. Jiří, který podle legendy zdolal draka, si všichni skauti a skautky připomínají, že odvaha se nám hodí i dnes! 🐉⚜️Nejprve se svezeme Skautská tramvaj 2024, ve které se potkají a zazpívají si plzeňští skauti všech generací. V Borském parku pak naváže Hra pro plzeňské roverstvo a vedoucí. Nenechte si ujít ani jedno! 💚🤍❤️💛 ... zobraz víczobraz míň
Chcete vědět, kde působíme a co všechno děláme?

Základna Senečák a Klubovna Delfíni

V Plzni se nachází 2 dvě základny, kam je možné se vydat na víkendovou výpravu. Senečák je nově zrekonstruovaná velkokapacitní základna na kraji města. Klubovna Delfínů nabízí menší zázemí, ale za to se nachází přímo u řeky a ve městě.

Podpořte nás!

Růst skautingu v Plzni s sebou přináší řadu výzev. Některé oddíly mají omezené kapacity z důvodu nedostatku vedoucích a jiným praskají klubovny ve švech. Podívejte se proto, zdali nás nemůžete podpořit svým časem či financemi, děkujeme!