Skauting pro život?

Parta dobrých kamarádů

Skauting, to je kolektiv stmelený společnými zážitky. Kluci a holky v oddíle najdou dobré kamarády o kterých ví, že se na ně můžou vždy spolehnout- Tato přátelství, postavená na společných hodnotách, vydrží mnohdy celý život.

Příležitost naučit se sociální a další užitečné dovednosti

Ve skautu se děti učí mnoha praktickým a užitečným věcem. Naučí se například žít v souladu s přírodou, základům ekologie, jak se zachovat v krizových situacích, první pomoci... Při tom všem se učí aktivně působit ve společnosti dalších lidí, spolupráci a zaodpověnosti. Narozdíl od úzce zaměřených zájmových kroužků získají děti ve skautu všeobecný rozhled.

Možnost vytvořit si názor o okolním světě

Skauting je celosvětově rozšířené hnutí, které dává dětem možnost seznámit se s jinými kulturami. Skauti pravidelně jezdí na zahraniční setkání, tím největším je celosvětové tzv. skautské Jamboree, kde si skaut nejen procvičí komunikaci v cizí řeči, ale pozná, jak se žije a skautuje například v Japonsku, Keni nebo Argentině. Plzenští skauti nejsou výjimkou.

Možnost tento svět ovlivňovat

Děti jsou v oddílech vedeni k aktivitě a samostatnosti. Naučí se nebýt pouhým pozorovatelem, ale stát se součástí toho, co se kolem nich děje. Budou vědět, že záleží na nich, jak se v budoucnu uplatní, že má cenu zapojit se a spolupracovat.

Skautský vůdce, skautský manažer

Starší skauti začínají postupně zodpovídat za část programu na schůzkách a později se někteří z nich začnou aktivně podílet na vedení oddílu. Navštěvují vzdělávací kurzy a získávají potřebné kvalifikace pro vedení. Vůdci oddílů se postupně vlastně naučí managerským dovednostem (plánování, krizový management, vedení projektů, hospodaření...), které mohou uplatnit na trhu práce při hledání budoucího zaměstnání.